logologo

Perfumy unisex – trendy 2010 – moda na Orient i drzewa

Perfumy unisex – trendy 2010 – moda na Orient i drzewa

Kobiety niejednokrotnie okazują się bardziej otwarte na aromatyczne eksperymenty i chętnie próbują zapachów dotychczas zarezerwowanych dla mężczyzn. Do tego szukają bardziej nowoczesnego stylu. Obawiając się, że będą pachnieć przyciężkimi kwiatami jak ich babcie, coraz częściej sięgają po męskie kompozycje. Dlatego przez ostatnie dwie dekady perfumy unisex komponowano ze świeżych, stonowanych nut tradycyjnie uważanych za męskie: cytrusowych, ziołowych, drzewnych i paprociowych.

Teraz role się odwracają: perfumy dla obu płci coraz częściej przypominają esencjonalne mieszanki orientalne, typowe raczej dla zapachów kobiecych, w miejsce wód toaletowych pojawiają się wody perfumowane, a najnowsze trendy w stylistyce zapachowej perfum unisex wyznaczają perfumerie niszowe.

Al Oudh

L'Artisan Parfumeur Al Oudh

Zapachy orientalne na topie

Moda na nuty balsamiczne, pikantne przyprawy i kremowe drzewa da się zauważyć już od zeszłego roku. W tym czasie L’Artisan Parfumeur wyemitował aż dwa nieprzeciętnie żywiczne zapachy: Al Oudh i Havana Vanille, Kilian – miodowo-balsamiczny Back to Black, Tom Ford do swej Private Collection dołączył Urban Musk, a jałowcowo-pikantny Brooklyn marki Bond No. 9 uhonorowany został nagrodą FiFi 2010 w kategorii „najlepsze perfumy niszowe”.

Wonderwood

Comme des Garçons Wonderwood

Moda na nuty drzewne

Wszystkie te zapachy premierę miały w roku 2009. Ale na tym nie koniec. Niedawno do sprzedaży trafił najnowszy zapach marki Comme des Garçons: kadzidlano-drzewny Wonderwood. To, co się dzieje w perfumeriach niszowych, często zapowiada, co będzie hitem następnego sezonu wśród perfum przeznaczonych do produkcji masowej. Czyżby w następnym sezonie królować miały perfumy intensywnie drzewne?

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Comme des Garçons – Comme des Garçons
  2. Comme des Garçons – Wonderwood
  3. Nuty zapachowe – trendy 2010
  4. Jak perfumy unisex podbiły świat
  5. Perfumy – trendy 2010

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU