logologo

Perfumy naturalne – skoncentrowane wody perfumowane Antonio Visconti

Perfumy naturalne – skoncentrowane wody perfumowane Antonio Visconti

Antonio Visconti to marka niszowa, trudno dostępna na polskim rynku po części ze względu na to, że ceny jej luksusowych perfum nie należą do najniższych, po części dlatego, że jej produkty przeznaczone są jedynie dla koneserów, którzy potrafią docenić ich wartość.

Wysoka zawartość olejków zapachowych

Perfumy Antonio Visconti zawierają aż 16% olejków zapachowych, co zbliża je bardziej do ekstraktów perfum niż do typowych wód perfumowanych. Te wyjątkowe pachnidła to skoncentrowane wody perfumowane (eaux de parfum concentrées).Bois-de-Gayac

Naturalne składniki perfum

Co we współczesnym przemyśle perfumeryjnym zdarza się rzadko, na formuły perfum Visconti składają się naturalne olejki zapachowe pozyskiwane z naturalnych materiałów perfumeryjnych, często bardzo rzadkich – np. z chińskiej przyprawy litsea cubeba o fiołkowo-cytrynowym aromacie (w formule Extrait de Cedra i Esprit Libre), cennego agaru (w Bois de Gayak i Akaba) lub cyprysu (w Tarabom), balsamu peruwiańskiego (w Temps d’Hiver), rzadkich nasion, np. cedrowych (w Terre de Feu), oraz z esencji różanej (w Rose Supreme) i jaśminowej (we Fleur et Feuille de Jasmin).

Terre-de-FeuReceptury perfum Antonia Viscontiego zawierają nawet uważane za afrodyzjaki naturalne substancje pochodzenia zwierzęcego, które inni producenci zastępują syntetycznymi odpowiednikami – m.in. niezwykle kosztowną, dziś już niemal niespotykaną w perfumach ambrę, substancję wydalaną przez kaszaloty (w Rose Sauvage i Fleur de Nuit).

Cenne absoluty

Perfumy Visconti swój nietypowy bukiet zawdzięczają nie tylko naturalnym składnikom. Większość olejków zapachowych składających się na szesnastoprocentowy koncentrat to absoluty, czyli czyste esencje olejków eterycznych – rzadko spotykane w perfumach z masowej produkcji, ponieważ są kosztowne. Wysoka cena wynika z ich wyjątkowych właściwości. Oddają aromaty użytych do produkcji perfum materiałów w sposób nieosiągalny dla syntetycznych składników perfum. Nie odwzorowują wprost zapachu użytego składnika, a tworzą coś na kształt kaskad poszczególnych nut zapachowych, które ostatecznie, gdy się utlenią, kojarzą się w niezwykle złożony, promieniejący aromat.Extrait-de-Cedra

Tradycyjne technologie wytwarzania perfum

Właśnie ta trójwymiarowość zapachu była celem założyciela marki, który swe kompozycje nazywał wysublimowanymi symfoniami. Naturalne materiały perfumeryjne wymagają skomplikowanej, długotrwałej obróbki. Antonio Visconti, który nauki pobierał u mistrzów w Grasse, światowej stolicy perfum, opracował własne technologie maceracji składników oparte na starożytnych technikach wytwarzania ekstraktów perfum. Naturalne olejki zapachowe w laboratoriach Antonio Visconti maceruje się miesiącami, następnie łączy i pozwala im leżakować w piwnicach, aż zachodzące w nich naturalne procesy chemiczne doprowadzą do uformowania się pełni bukietu. To technologie przypominające dojrzewanie szlachetnych alkoholi, z których czerpał Thierry Mugler, opracowując w 2007 r. wodę perfumowaną Angel La Part des Anges i dwa lata później serię Les Liqueurs de Parfums.

Sprawdź ceny skoncentrowanych wód perfumowanych Antonio Visconti Antonio Visconti

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 6.4/10 (5 votes cast)
Perfumy naturalne - skoncentrowane wody perfumowane Antonio Visconti, 6.4 out of 10 based on 5 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Antonio Visconti – Rose Sauvage
  2. Antonio Visconti – Rose Supreme
  3. Antonio Visconti – Tabarom
  4. Antonio Visconti – Akaba
  5. Antonio Visconti – Extrait de Cedra

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU