logologo
perfumy unisex

Roger & Gallet – Jean Marie Farina Extra Vieille

Roger & Gallet – Jean Marie Farina Extra Vieille

Zapach: Jean Marie Farina Extra Vieille

Marka: Roger & Gallet (o marce)

Rodzaj: woda kolońska (EDC)

Premiera: 1806

Nuta głowy: cytryna, bergamotka

Nuta serca: olejek nerolowy, rozmaryn, liście i zalążki owoców gorzkiej pomarańczy (petitgrain)

Nuta bazowa: mirt, drzewo cedrowe, drzewo sandałowe

Woda kolońska unisex Roger & Gallet Jean Marie Farina Extra Vieille dostępna jest w perfumerii Kokai.pl perfumy cena

- Jean Marie Farina Extra Vieille – recenzja -

To jedna z dwóch oryginalnych wód kolońskich zachowujących tradycyjną osiemnastowieczną recepturę. Mistrzowie perfumiarstwa pracują nad nią od ponad 200 lat. Nic więc dziwnego, że Jean Marie Farina Extra Vieille marki Roger & Gallet nie może być porównywana z jakąkolwiek inną eau de Cologne.

Wyjątkowo trwały zapach

Przyjęło się uważać, że zapach wody kolońskiej zanika szybko, bo służy jedynie do odświeżania po goleniu. Perfumy Roger & Gallet stanowią tu wyjątek. EDC tej marki utrzymują się na skórze tak długo jak wody toaletowe i rozwijają swój bogaty aromat tak, jak rozwijają go inne wysokiej klasy perfumy. Jean Marie Farina Extra Vieille nie jest tylko wodą po goleniu, a dobrej jakości wodą kolońską zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.woda kolonska Roger & Gallet Jean Marie Farina

Właściwości odświeżające

Z początku woda kolońska Jean Marie Farina Extra Vieille to intensywny zapach rześkich cytrusów. Płomiennie ostre akordy olejku nerolowego (neroli) oraz destylatu liści i zalążków owoców gorzkiej pomarańczy (petitgrain) doskonale energetyzują. Po kilkunastu minutach miękną i tracą na ostrości, dołącza do nich spokojna, odświeżająca woń rozmarynu – aromatu ciekawego, bo o nieco cedrowym zabarwieniu – która z kolei wprowadza drzewną bazę. Całość uładza słodko-zielony kwiat mirtu. W efekcie Jean Marie Farina Extra Vieille nie jest zapachem sportowym ani typowo cytrusowym. Jest po prostu unikalną, szlachetną wodą kolońską.

Właściwości relaksujące

Tajemnica tego wyjątkowego zapachu to stosowanie tradycyjnych metod destylacji naturalnych olejków zapachowych używanych do produkcji wód koloński Roger & Gallet. Jean Marie Farina służy nie tylko do perfumowania. Ma także właściwości relaksujące, jak aromaterapia. Czysty zapach wykwintnego pachnidła daje poczucie błogiej świeżości i odprężenia.

Perfumowanie się Jean Marie Farina Extra Vieille na wielką uroczystość, do stroju wieczorowego raczej nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej stosować tę wodę kolońską na co dzień, w sytuacjach nieformalnych, gdy jest się na luzie. No i oczywiście zawsze wtedy, gdy potrzebna jest poprawa nastroju.

Woda kolońska Roger & Gallet Jean Marie Farina Extra Vieille dostępna jest we flakonach 200 ml cena perfumy

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 7.4/10 (5 votes cast)
Roger & Gallet - Jean Marie Farina Extra Vieille, 7.4 out of 10 based on 5 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Acqua di Parma – Colonia
  2. 4711
  3. Tradycyjne wody kolońskie są tylko dwie
  4. Roger & Gallet
  5. Oryginalna receptura wody kolońskiej: Jean Marie Farina Extra Vieille marki Roger & Gallet

Komentarze

1
  1. Kupiłam ją kiedyś mężowi i był bardzo zadowolony:)

Oceń ten zapach

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU