logologo
perfumy unisex

Karl Lagerfeld – Kapsule Woody

Karl Lagerfeld – Kapsule Woody

Zapach: Kapsule Woody

Marka: Karl Lagerfeld

Rodzaj: woda toaletowa (EDT)

Premiera: 2008

Nuta głowy: cedr

Nuta serca: śliwka, brzoskwinia

Nuta bazowa: czarny pieprz, mech dębowy

Perfumy Karl Lagerfeld Kapsule Woody dostępne są w perfumerii Kokai.pl perfumy cena

- Kapsule Woody – recenzja -

Emitując serię perfum Kapsule: Woody, Floriental i Light, Karl Lagerfeld udowodnił, że zapachy nie mają granic. Lagerfeld odrzucił konwencje i zaprojektował wody toaletowe jako perfumy unisex. Co więcej, ich kompozycje obmyślił tak, by można było je mieszać ze sobą i w ten sposób samodzielnie tworzyć unikalne zapachy perfum. Wszystkie wody toaletowe łączy charakterystyczny rys drzewny. W ozonowo-cytrusowym Kapsule Light jest to drzewo gwajakowe, orientalnym Kapsule Floriental – baza oparta na woni sandałowca. Zdecydowanie najbardziej drzewny jest Kapsule Woody, w którym w oryginalny sposób ujęte zostały nuty cedru i mchu dębowego.reklama perfum Karl Lagerfeld Kapsule

Lagerfeld wyprzedził perfumeryjne trendy

Projektując w 2008 roku, skomponowany przez Oliviera Crespa z laboratoriów Firmenich, Kapsule Woody, Karl Lagerfeld wyprzedził zapachowe trendy. Perfumy unisex w stylistyce maksymalnie drzewnej na dobre królować w perfumeriach zaczęły dopiero w 2010 roku.

Zapach drzewny

Kapsule Woody w istocie jest kapsułką pełną esencjonalnych nut drzewnych. Już w nucie głowy kompozycję dominuje spokojny, odświeżający cedr. Przez to początkowo Kapsule Woody wydaje się zapachem męskim. Ale to tylko chwilowe wrażenie, bo wkrótce do zapachu wkrada się nuta śliwki. Jak nic innego pasuje do takiej kondensacji zapachów drzewnych. Ale jest to jakby suszona śliwka. Jest słodka, lekko przydymiona. Świetnie kontrastuje z rześkim, niby-mentolowym cedrem. Świetne połączenie, a niestety rzadko bywa wykorzystywane przez producentów perfum. Baza zapachu staje się coraz bardziej wyciszona, gdy zaczynają się odzywać powietrzno-drzewne akordy mchu dębowego, suto okraszone jakby orientalnymi pikantnościami.

Karl Lagerfeld Kapsule Woody perfumyPerfumy unisex na chłodniejsze dni

Całość rozwiniętej kompozycji wody toaletowej Kapsule Woody jest zapachem jesienno-zimowym: spokojnym i ciepłym. Jako że to perfumy unisex, trzeba zaznaczyć: mimo że to zapach drzewny, a więc mógłby kojarzyć się z perfumami stricte męskimi, paniom rozmiłowanym w nutach śliwkowych (np. spod znaku pikantno-drzewnej śliwki w Féminité du Bois od Shiseido) przypadnie do gustu w 100%. Jest naprawdę łatwy do noszenia, a przy tym, jak na perfumy prêt-à-porter, nadzwyczaj dostojny.

Perfumy Kapsule Woody w perfumerii Kokai.pl dostępne są we flakonach 75 ml, 30 ml i w testerze perfum 75 ml.cena perfumy

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Karl Lagerfeld – Lagerfeld Femme
  2. Karl Lagerfeld – Sun Moon Stars
  3. Drzewno-śliwkowe perfumy na zimę: Kapsule Woody od Karla Lagerfelda
  4. Karl Lagerfeld – Kapsule Floriental
  5. Karl Lagerfeld – Kapsule Light

Oceń ten zapach

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU