logologo
perfumy męskie

Thierry Mugler – A Men Pure Malt

Thierry Mugler – A Men Pure Malt

Zapach: A Men Pure Malt

Seria: Les Liqueurs de Parfums

Marka: Thierry Mugler (o marce)

Rodzaj: woda toaletowa (EDT)

Premiera: 2009

Nuta głowy: słodkie owoce

Nuta serca: whisky, karmel, nuty mleczne

Nuta bazowa: nuty drzewne, torf, kadzidło

(tutaj dowiesz się, jak pachną nuty zapachowe A Men Pure Malt)

- A Men Pure Malt – recenzja -

Perfumy szlachetne jak whisky

A Men Pure Malt, Angel Liqueur de Parfum i Alien Liqueur de Parfum, zapachy tworzące luksusową kolekcję Les Liqueurs de Parfums, wyprodukowane zostały opatentowaną przez Muglera techniką postarzania perfum, podobną do techniki produkcji wysokoprocentowych alkoholi. Leżakowały w chłodnej piwnicy, w drewnianych beczkach przez 8 tygodni, podczas których lignina zawarta w drewnie reagowała z substancjami aromatycznymi zawartymi w perfumach. Efekt? Perfumy o bursztynowej barwie i niepowtarzalnym bukiecie zapachu.

Unikalny aromat

Dlaczego unikalny? Wystarczy raz spróbować, żeby stwierdzić, że czegoś takiego jeszcze nie było. Les Liqueurs de Parfums po aplikacji przechodzą metamorfozy zapachu, ale nie tak jak w zwykłych perfumach, od nuty głowy, poprzez nutę serca, aż do nuty bazowej. Postarzane perfumy Muglera od razu tchną niespotykaną intensywnością, jakby jako pierwsza grała nuta bazowa, a kolejne przemiany aromatu to coraz to nowe odcienie jednej, głębokiej woni szczególnie intensywnego pachnidła. A pośród wszystkiego najbardziej wyraźna jest woń drewna beczki, w której leżakowały perfumy. Les Liqueurs de Parfums w kontakcie ze skórą zachowują się tak nietypowo, że trudno określić, jaki to rodzaj perfum wedle tradycyjnej klasyfikacji. To nie wody perfumowane ani esencje perfum. One pozostają poza jakąkolwiek klasyfikacją, to po prostu likiery perfum.

A Men Pure Malt

Do produkcji A Men Pure Malt użyto zwęglonych od środka beczek dębowych, takich, w jakich leżakuje najlepsza whisky. Otrzymano w ten sposób kompozycję niesłychanie ciepłą, wręcz rozgrzewającą (to chyba nie przypadek, że premiera Pure Malt odbyła się w listopadzie, podczas gdy inne Liqueurs de Parfums trafiły do sprzedaży już w sierpniu). W efekcie likier ma bukiet kompletnie inny niż pierwowzór A Men: nie ma nawet śladu po ziołach, kawie i świeżych żywicach. Jest za to niewyobrażalnie zmysłowy i słodki miód doprawiony aromatycznymi korzeniami oraz przydymiona kadzidłem centralna nuta drzewa dębowego.

A Men Pure Malt dostępny jest we flakonach o pojemności 100 ml.perfumy cena

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Thierry Mugler - A Men Pure Malt, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Balenciaga – Balenciaga Paris
  2. Wyjątkowo wiśniowe perfumy: Lolita Lempicka Caprice Amarena (Amarena Whim)
  3. Koto Parfums – Hello Kitty
  4. Letni eliksir: Thierry Mugler i Alien Sunessence Sun Sapphire – nowość na lato 2010
  5. Biotherm – Eau Pure

Oceń ten zapach

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU