logologo
perfumy damskie

Bijan – Bijan Style Women

Bijan – Bijan Style Women

Zapach: Bijan Style Women

Marka: Bijan (o marce)

Rodzaj: woda toaletowa (EDT)

Premiera: 2004

Nuta głowy: pomarańcza, bergamotka, liście cyklamenu

Nuta serca: fiołek, frezja, brzoskwinia

Nuta bazowa: cedr, piżmo

Perfumy Bijan Style Women dostępny jest w perfumerii Kokai.pl perfumy cena

- Bijan Style Women – recenzja -

Woda toaletowa Bijan Style Women jest kompozycją zwartą, wszystkie jej nuty zapachowe są ze sobą ściśle powiązane, zapach jednej całkowicie zależy od drugiej. Niewprawny nos nie wychwyci w niej poszczególnych akordów kwiatów, owoców czy drzew. Bijan Style Women ma w sobie coś ze szlachetnych olejków eterycznych w stylistyce rytualnych wonnych balsamów.Bijan Style Women

Aldehydy i jonon

Trzon konstrukcyjny Bijan Style Women to dwie nuty: aldehydy i jonon. Łączy je linia woni fiołka: słodkiego kwiatu i zielonych, świeżych liści, i to na tyle ściśle, że trudno wyszczególnić go jako odrębną nutę zapachową. Aldehydy dodatkowo wprowadzają do kompozycji akordy szyprowo-pomarańczowe, potęgowane przez orzeźwiającą bergamotkę. Jonon poszerza kompozycję o dyskretnie drażniącą zmysł powonienia bazę cedrową, przechodzącą w dość ostre piżmo. Brzoskwinia nadaje całości aksamitnie słodkiego charakteru, wygładza ostrości. Mimo obecności tej nuty w kompozycji, woda toaletowa Bijan Style Women nie jest owocowa, a okazuje się bardziej kwiatowo-drzewna, z odchyleniem w kierunku zielonej świeżości.

Bliskowschodnia elegancja

Bijan Style Women jak na wodę toaletową bardzo długo utrzymuje się na skórze. Po kilku godzinach od aplikacji przybiera przyjemnie szyprowe oblicze. Bardzo elegancki, bogaty zapach. Polecamy do użytku na dzień.

Woda toaletowa Bijan Style Woman dostępna jest w perfumerii Kokai.pl we flakonach 50 ml. cena perfumy

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Canali Style (Canali)
  2. Pacha Ibiza – Pacha Ibiza for Women
  3. Michael Kors – Kors for Women
  4. Paul Smith – Paul Smith Women
  5. Bruno Banani – Made for Women

Komentarze

1
  1. No z tym Bijan Style to było zaskoczenie. Uwaga, przyznaję się do tego otwarcie: po raz pierwszy w życiu zainteresowały mnie perfumy, które chyba faktycznie można nazwać aldehydowymi. rzeczywiscie są troszeńke jakby syntetyczne (jeśli tak się to mówi :P), ale to raczej daje uczucie, że wiem, że jestem poperfumowana i to perfumami dobrej klasy. po trzykrotnych testach postanawiam, że zapach jest wart posiadania. polecam dziewczynom, co lubią zapaszki typu Chanel No 5, ale w lżejszym wydaniu!

Oceń ten zapach

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU