logologo

Przechowywanie perfum

Przechowywanie perfum

Używając jednych perfum przez długi czas, stopniowo obojętniejesz na ich zapach. Gdy przestajesz go czuć, czas na zmianę. Warto rozpieszczać swój węch coraz to nowymi doznaniami aromatycznymi. W świecie zapachów chodzi o przyjemność. Ale co z perfumami, które chwilowo schodzą z pierwszego planu? Przecież za jakiś czas możesz za nimi zatęsknić…

By nie narazić ukochanego pachnidła na utratę oryginalnego bukietu, trzeba wiedzieć, jak o nie dbać. Są trzy podstawowe zasady odpowiedniego przechowywania perfum – trzymaj je:

 • szczelnie zamknięte,
 • z dala od źródeł gorąca,
 • z dala od światła słonecznego.

Nieco precyzyjniej…

 1. Po aplikacji perfum zawsze zamykaj flakon korkiem.
 2. Nie noś perfum w torebce. Lepiej przelać odrobinę pachnidła do małej buteleczki z atomizerem. Dzięki modzie na mini-kosmetyki tego typu gadżety są dostępne w wielu drogeriach.
 3. Nie trzymaj perfum na półce w pobliżu kaloryfera ani w łazienkowej szafeczce wiszącej na ścianie, w którą wbudowane są rury z ciepłą wodą.
 4. W miejscu wyeksponowanym na światło słoneczne przechowuj jedynie perfumy we flakonach z nieprzezroczystego szkła.
 5. Wybieraj perfumy we flakonach z atomizerem, a nie samym korkiem. Dostęp powietrza do pachnącego płynu będzie dzięki temu ograniczony, a substancje lotne zawarte w pachnidle nie wyparują.
 6. Jeśli planujesz odstawić perfumy na dłuższy czas, zapakuj je w kartonowe pudełeczko i schowaj do lodówki, układając flakon tak, by płyn znajdował się w szyjce butelki – powietrze nie będzie miało dostępu do wnętrza flakonu – ale nie kładź go na boku, by płyn z niego nie wyciekł.

Dzięki temu nawet po długim czasie perfumy będą mogły stać się z powrotem ulubionymi.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)
Przechowywanie perfum, 10.0 out of 10 based on 6 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

 1. Atomizer czy korek?
 2. Zawartość alkoholu w perfumach
 3. Jak zwiększyć trwałość zapachu perfum?
 4. Wybór perfum w tradycyjnej perfumerii
 5. Ekstrakty perfum – kiedy i jak stosować? Gdzie szukać?

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU