logologo

Perfumy wycofane z produkcji

Perfumy wycofane z produkcji

Zdarzyło ci się poprzysiąc dozgonną miłość jakiemuś zapachowi? A co jeśli na przeszkodzie spełnienia przysięgi staną nieubłagane prawa rynku, który co jakiś czas skazuje na niebyt kolejną serię flakoników? Bez obaw! Zaprzestanie produkcji perfum i wycofanie ich ze sprzedaży nie oznacza ich całkowitego zniknięcia z rynku. Oficjalnie nieprodukowane pachnidła krążą jeszcze latami, nim ostatecznie pożegnają swych wielbicieli. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

Jak sprawdzić, czy perfumy zostały wycofane z produkcji?

Gromadzeniem perfum wycofanych z oficjalnej sprzedaży oraz emitowanych w limitowanych edycjach zajmuje się międzynarodowe konserwatorium perfum L’Osmothèque z siedzibą w Wersalu. Na swej stronie internetowej Osmoteka udostępnia katalog, w którym możesz sprawdzić, czy dane perfumy są nadal produkowane.

Kryteria wyszukiwania w katalogu to: marque (marka), nom (nazwa), année (data premiery) i famille (rodzina zapachowa). Status produkcji perfum (actualité) brzmieć może: disparu (wycofane z produkcji), vente limitée (edycja limitowana), actuel (w produkcji).

Gdzie kupić perfumy, których już się nie produkuje?

Poszukiwania zacznij od serwisów aukcyjnych – polskich i zagranicznych. Na Allegro czy eBay’u znajdziesz prawdziwe perełki. Zajrzyj także na amerykańską stronę Perfumegiftset.net, na której jest oddzielna kategoria „discontinued perfumes” (perfumy wycofane z produkcji).

Unikalne kurioza znajdziesz w sklepie internetowym Auntjudysattic.com specjalizującym się w sprzedaży perfum wycofanych z produkcji oraz antyków i przedmiotów w stylu vintage: od porcelanowych flakonów na perfumy po retro puszki do pudru.

Owocnych poszukiwań!

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 6.4/10 (5 votes cast)
Perfumy wycofane z produkcji, 6.4 out of 10 based on 5 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Atomizer czy korek?
  2. Perfumy po plażowaniu
  3. Salvador Dali czy DALI? EDP czy EDT? Pierwsze perfumy Salvadora Dalego
  4. Perfumy – trendy 2010
  5. Wyszukiwarki perfum

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU