logologo

Perfumy bezalkoholowe – lato bez podrażnień skóry

W upalne letnie dni duża intensywność zapachu może bardziej przeszkadzać niż poprawiać nastrój i dodawać uroku. Ale to nie jedyny minus źle dobranych perfum na lato. Na rozgrzanej przez słońce skórze substancje zawarte w perfumach wchodzą w reakcje chemiczne, których efektem mogą być podrażnienia skóry, reakcje uczuleniowe, a nawet, w najgorszym wypadku, trwałe alergie. Alkohol w perfumach jeszcze to pogarsza. Gdy wysokie temperatury dają się we znaki, wybieraj perfumy bezalkoholowe lub wody zapachowe z niską zawartością alkoholu (30%).

Perfumy bez alkoholuJean Paul Gaultier Classique Eau d'Ete 2009

Alternatywą dla podrażniających skórę perfum są letnie wody toaletowe bez alkoholu emitowane przez znane domy mody: Classique Eau d’Été (Jean Paul Gaultier), Very Irresistible Eau d’Été (Givenchy), Flower by Kenzo Eau d’Eté (Kenzo), J’Adore Eau d’Été Parfumée (Dior) czy Eau d’Été Parfumée (Lolita Lempicka). Niestety bezalkoholowe zapachy na lato pojawiały się w sklepach jako edycje limitowane i dziś są już bardzo trudno dostępne. Ale w sprzedaży na pewno znajdziecie inne perfumy bez alkoholu: perfumy dla dzieci.

Perfumy dla dzieci i niemowlątBurberry Baby Touch

Najdelikatniejszy rodzaj wody zapachowej to eau de senteur przeznaczony dla niemowląt. Eaux de senteur, jako ze stosować mogą je najmłodsi, muszą spełniać najwyższe standardy: są hipoalergiczne, nie zawierają alkoholu, komponuje się je z substancji przebadanych i dopuszczonych do użytku przez IFRA (International Fragrance Association). Oferuje je szereg perfumerii niszowych, specjalizujących się w produkcji artykułów dla dzieci, ale znane w świecie mody i zapachów marki w górnej półki. Do najczęściej kupowanych należą: Petits et Mamans (Bulgari), Baby Touch (Burberry), Ptisenbon Tartine et Chocolat (Givenchy), Hello Kitty Baby Perfume (Koto Parfums) oraz Eau Maman & Bébé (L’Occitane).Givenchy Ptisenbon Tartine et Chocolat

Perfumy dla kobiet w ciąży

Do najdelikatniejszych należą także perfumy o niskiej zawartości alkoholu: mgiełki do ciała, wody odświeżające i zapachy dla nastolatków. Godne polecenia są także wody toaletowe dla kobiet w ciąży z serii En Attendant francuskiej marki Fragrance Forward.

Uwaga na przesuszenie skóry!

Wysoka zawartość alkoholu w perfumach (od 80% w większości wód toaletowych nawet do 96% w ekstraktach perfum) u osób ze skórą suchą i wrażliwą powoduje przesuszanie skóry i podrażnienia. Dlatego latem szczególnie ważne jest, by dobrze dobierać perfumy do rodzaju skóry.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
Perfumy bezalkoholowe - lato bez podrażnień skóry, 7.8 out of 10 based on 4 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

1. Perfumy po plażowaniu
  2. Zawartość alkoholu w perfumach