logologo

Jak zwiększyć trwałość zapachu perfum?

Jak zwiększyć trwałość zapachu perfum?

Każdy wie, że dla wydobycia głębi zapachu perfumy należy aplikować tam, gdzie pulsuje krew (nadgarstki, skóra za uszami, przeguby rąk i nóg). Te miejsca są cieplejsze, przyspieszają reakcję skóry z olejkami zapachowymi oraz, podgrzewając je, intensyfikują ich aromat. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że taka metoda aplikacji nie zapewnia długotrwałego działania perfum. Warto znać kilka trików pozwalających cieszyć się ulubionym zapachem przez dodatkowe kilka godzin, a nawet kilka dni.

Oprócz opisanych wyżej miejsc, dobrze, gdy poperfumowane są także:

  1. inne miejsca na ciele, które przykrywasz ubraniami (np. brzuch, ramiona) – stamtąd perfumy parują wolniej. Pachą nieco dyskretniej, ale dłużej o kilka godzin. Poza tym nie mają kontaktu z promieniami słonecznymi i nie zostawiają na odzieży trudnych do usunięcia plam.
  2. włosy – błyskawicznie chłoną, długo utrzymują i wzmacniają zapachy. Szczególnie, gdy są nie do końca wysuszone po umyciu – wilgoć sprawia, że woń kosmetyku jest intensywniejsza.
  3. ubranie – tkaniny naturalne utrzymują zapach bardzo długo – do kilku dni. Delikatnie zaromatyzuj jedwabną apaszkę lub wełniany szalik, rąbek bawełnianej spódnicy czy rękawy lnianej bluzki. Ale pamiętaj, by spryskiwanie ubrań było jedynie uzupełnieniem do poperfumowanej skóry – materiał nigdy nie sprawi, że rozkwitną wszystkie zawarte w pachnidle nuty zapachowe. Gdy przesadzisz z ilością perfum na ubraniu, ich woń będzie płaska, czasem nawet drażniąca.
  4. wypielęgnowana skóra – dobrze nawilżona i natłuszczona skóra utrzymuje zapachy dłużej o kilka godzin. A to dzięki temu, że pokrywająca ją warstwa lipidowa wchodzi w reakcję z olejkami zapachowymi zawartymi w perfumach, pozostawiając je na swej powierzchni. Niezadbana, przesuszona skóra szybko wchłania olejki zapachowe, aby się nawilżyć, przez co pozbawia cię kilku godzin cieszenia się aromatem perfum. Po kąpieli nasmaruj całe ciało balsamem, poczekaj aż całkowicie się wchłonie (by nie zmienić zapachu perfum – w przeciwnym razie będzie się unosić za tobą chmurka mdłej mieszanki), a na koniec użyj wody toaletowej.

Tuż po nałożeniu balsamu perfum używaj tylko wtedy (i zwłaszcza wtedy!), gdy posiadasz kosmetyki z jednej linii zapachowej, a więc aromatyzowane tymi samymi nutami zapachowymi (emitowane w seriach, np. woda toaletowa, balsam do ciała, żel pod prysznic i dezodorant o tym samym zapachu). Wówczas wilgoć balsamu spotęguje zapach perfum, nie zmieniając jego aromatu, a nawilżona skóra będzie go utrzymywać kilka godzin dłużej. Regularne używanie wody perfumowanej i dobranego do niej kosmetyku nawilżającego pozwala skórze pachnieć także następnego dnia po zastosowaniu, nawet po prysznicu. To najlepszy sposób na zwiększenie trwałości zapachu perfum. Oczywiście także na zaoszczędzenie pieniędzy, bo im wydajniejszy kosmetyk, tym mniej go zużywasz.

A więc pamiętaj: kropelka perfum na ramiona, włosy, apaszkę, do tego balsam i woda toaletowa z tej samej linii. Sprawdzaj triki Kokai.pl i pachnij dłużej. Może znasz jeszcze inne sposoby na przedłużenie trwałości zapachu perfum? Podziel się swoimi doświadczeniami!

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 8.0/10 (11 votes cast)
Jak zwiększyć trwałość zapachu perfum?, 8.0 out of 10 based on 11 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Rodzaje perfum: parfum – eau de parfum – eau de toilette – eau de Cologne – eau fraîche
  2. Ekstrakty perfum – kiedy i jak stosować? Gdzie szukać?
  3. Wybór perfum w tradycyjnej perfumerii
  4. Perfumy po plażowaniu
  5. Dobierz perfumy do rodzaju skóry

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU