logologo

Ekstrakty perfum – kiedy i jak stosować? Gdzie szukać?

Ekstrakty perfum – kiedy i jak stosować? Gdzie szukać?

Zazwyczaj doradza się stosowanie ekstraktów perfum wieczorem, ale jeśli umie się je stosować, nie ma przeciwwskazań, by perfumować się nimi również rano. A warto, bo ekstrakt perfum, inaczej esencja perfum lub eliksir perfum, w stosunku do wody perfumowanej jest niczym dzieło sztuki haute couture w porównaniu z ciuchem prêt-à-porter.

Guerlain L'Instant de Guerlain Extrait de Parfum

L'Instant de Guerlain Extrait de Parfum

Zapach wydajny, ale nie agresywny

Zawiera nawet do 40% czystych olejków zapachowych, podczas gdy wody perfumowane zawierają ich maksymalnie 18% (a zazwyczaj dużo mniej). Dzięki temu mają nadzwyczaj wydajny zapach, który rozwija nuty zapachowe wolniej i dłużej utrzymuje się na skórze – wyraźnie ekstrakt czuć nawet całą dobę, a ubrania osoby, która nosiła tego typu pachnidło, pachną nawet do kilku dni. Nie oznacza to wcale, że uperfumowaną ekstraktem perfum kobietę czuć z daleka. Wręcz przeciwnie: esencja perfum ma bardzo intymny zapach, który promienieje tuż przy skórze.

Boucheron B de Boucheron Extrait de Parfum

B de Boucheron Extrait de Parfum

Ekstrakt perfum na każdym pachnie inaczej

Zaaplikowany eliksir nie pachnie tak jak we flakonie. Wnikając w skórę, powoli dostosowuje się do jej naturalnego zapachu. Na każdym uwalnia nuty zapachowe w niepowtarzalny sposób. Stąd powiedzenie, że dobre perfumy nie nadają zapachu kobiecie, to kobieta nadaje zapach perfumom.

Jak używać ekstraktów perfum?

Ekstrakt perfum aplikuje się jedynie na skórę, nigdy na ubrania i włosy. Jeśli efekt promieniowania zapachu ze skóry ci nie wystarczy i chcesz uperfumować również włosy lub rąbek ubrania, użyj wody perfumowanej lub toaletowej z tej samej linii zapachowej. Niewielką ilość ekstraktu najłatwiej zaaplikować z flakonu z atomizeremjedynie w kilku miejscach, gdzie pulsuje krew, np. na szyi lub na nadgarstkach. Esencje perfum we flakonach bez atomizera nakłada się za pomocą korka. Nigdy bezpośrednio z flakonu przytkniętego do skóry.

Christian Dior Midnight Poison Extrait de Parfum

Dior Midnight Poison Extrait de Parfum

Jakie marki produkują ekstrakty perfum?

Najsłynniejszym producentem ekstraktów perfum jest marka Caron. Wyemitowała dotychczas kilkadziesiąt luksusowych pachnideł, m.in. Lady Caron Extrait de Parfum, Pour une Femme Extrait de Parfum oraz Fleurs de Rocaille Extrait de Parfum. W produkcji eliksirów perfum specjalizują się także marki Balenciaga, Boucheron czy Bijan. Szereg zapachów uznawanych za legendarne klasyki doczekał się formuł ekstraktu perfum, m.in. Chanel No. 5, Opium od Yves Saint Laurenta, Classique marki Jean Paul Gaultier w wersji L’Extrait Classique X, Angel Thierry’ego Muglera, Midnight Poison od Christiana Diora, L’Instant de Guerlain czy Joy marki Jean Patou.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 7.5/10 (12 votes cast)
Ekstrakty perfum – kiedy i jak stosować? Gdzie szukać?, 7.5 out of 10 based on 12 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

 1. Perfumy naturalne – skoncentrowane wody perfumowane Antonio Visconti
 2. Perfumy bezalkoholowe – lato bez podrażnień skóry
 3. Caron – Lady Caron Extrait de Parfum
 4. Dezodoranty i antyperspiranty – co i jak stosować?
 5. Salvador Dali czy DALI? EDP czy EDT? Pierwsze perfumy Salvadora Dalego

Komentarze

3
 1. gdzie można kupić oryginalne esencje perfum ??

 2. Prawdziwe ekstrakty perfum to pachnidła z zasady elitarne, dlatego dość rzadko można spotkać je w perfumeriach. Niemniej jednak są. Chyba najwięcej swoich zapachów w formie ekstraktu perfum dystrybuuje w zwykłych sklepach marka Chanel, w Polsce najłatwiej znaleźć esencje No. 5 i Coco. Na opakowaniach mają napisane „parfum”. Jeśli chodzi o innych producentów, „extrait de parfum” najlepiej szukać w ich markowych butikach stacjonarnych lub internetowych.
  Np. internetowy butik Thierry’ego Muglera sprzedaje całą gamę zapachów w postaci ekstraktów:
  Thierry Mugler – butik
  Podobnie Chanel na swej stronie internetowej:
  Chanel
  Tak samo Yves Saint Laurent: oferuje te zapachy, które miały wersję „parfum”, np. Opium:
  Yves Saint Laurent
  Identycznie Jean Paul Gaultier, oferuje np. Extrait Classique X:
  Jean Paul Gaultier
  itd. itd.
  Przeszukaj strony internetowe producentów swoich ulubionych perfum, może okazać się, że wcale nie tak trudno je zdobyć.
  Pozdrawiamy!

 3. mam dostęp do esencji perfum 20 ml pojemność rozrabia się je do sklepów w proporcji 1:10 i takie perfumy kosztują w sklepie 400 zł ja osobiście nie rozrabiam wystarczy w kropelka olejku i zapach utrzymuje się na skórze do 3 dni ich są oryginalnie fabrycznie zapakowane prosto z Francji ceny od 900-1500 zł za flakon

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU