logologo

Atomizer czy korek?

Atomizer czy korek?

Gest nakładania perfum na szyję czubeczkiem kryształowego korka wygląda bardzo kobieco i teatralnie. Jednak w przypadku aplikacji perfum efektowne rytuały to nie wszystko. Przede wszystkim liczy się trwały, oryginalny zapach – taki, jakim był w momencie kupna.

Atomizer, atomizer i jeszcze raz atomizer!

  • Nakładanie perfum korkiem lub bezpośrednio z szyjki flakonu powoduje dostawanie się potu i łoju pokrywających twoją skórę do wnętrza flakonu, co trwale zmienia zapach całej mieszanki.
  • Po aplikacji perfum bezpośrednio z szyjki flakonu zazwyczaj rozciera się ściekającą strużkę nadgarstkami. W ten sposób można podrażnić skórę. Ponadto rozgrzane tarciem miejsce podgrzewa olejki zapachowe, które szybciej parują i nieharmonijnie uwalniają swoje nuty zapachowe. Zapach może okazać się zbyt ostry lub „płaski”.
  • Z nieszczelnego flakonu lotne substancje zawarte w pachnidle szybko wyparowują. Perfum ubywa w zatrważającym tempie, a mieszanka i tak nie ma takiego zapachu jak na początku. W przypadku falkonów z atomizerem przechowywane w nich perfumy także stopniowo zmieniają zapach, ale proces parowania substancji lotnych jest nieporównywalnie wolniejszy i mniej zauważalny.

Bez atomizera

Jeśli powyższe argumenty cię nie przekonują i nie chcesz rozstać się z flakonami zamykanymi na korek, pomyśl o kupowaniu perfum w buteleczkach mniejszej pojemności, np. 7,5 ml – zużyjesz je zanim zapach zdąży znacząco odejść od pierwotnych nut.

Atomizer na perfumy

Atomizer na perfumy Philippi, 55 zł fot. Philippi.com

Masz już „setkę” ukochanej wody perfumowanej we flakonie zamykanym na korek? Nic straconego. W drogerii, rozlewni perfum, w jednym z serwisów aukcyjnych lub sklepów internetowych (np. Mazidła.com) kup szklany pojemniczek na perfumy z atomizerem. Szczelny miniflakonik można nosić w torebce. Niekiedy atomizery bardziej przypominają gadżety – cieszą oko za każdym razem, gdy sięgniesz po kieszonkową kapsułkę zapachową.

Niektóre perfumy kupić można w bogato zdobionych atomizerach do noszenia w torebce, zaprojektowanych przez producenta zapachu, np. Angel Thierry’ego Muglera dostępny jest w atomizerze 10 ml lśniącym kryształkami Swarovskiego i posrebrzaną powłoką. Obejrzyj zdjęcia i przeczytaj artykuł o Angel le vaporisateur de sac. Prawda, że piękne?

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 7.7/10 (3 votes cast)
Atomizer czy korek?, 7.7 out of 10 based on 3 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Salvador Dali czy DALI? EDP czy EDT? Pierwsze perfumy Salvadora Dalego
  2. Jak wyglądają testery perfum?
  3. Perfumy na lato a perfumy na zimę
  4. Przechowywanie perfum
  5. Ekstrakty perfum – kiedy i jak stosować? Gdzie szukać?

Komentarze

1
  1. dobry artykuł

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU