logologo

Roberto Cavalli

Roberto Cavalli

Roberto Cavalli już jako student florenckiego Art Institute zasłynął jako autor serii nadruków na wyjątkowo trudnej w obróbce dzianinie, czym zwrócił na siebie uwagę włoskich producentów tekstyliów. W latach siedemdziesiątych opatentował rewolucyjną technikę wykonywania nadruków na skórze i rozpoczął produkcję odzieży skrojonej z patchworków składających się z różnych gatunków tkanin. Pierwszą kolekcję sygnowaną własnym imieniem zaprezentował w 1970 r. w Paryżu. Złożyły się na nią dżinsowe kreacje z nadrukami wykonanymi techniką własnego patentu, z powszywanymi wstawkami z brokatu i rozmaitych rodzajów skór. Premierowy pokaz Cavallego wzbudził ogromne zainteresowanie najważniejszych domów mody. Zamówienia na dzianiny z nadrukami jako pierwsze złożyły u niego firmy Hèrmes i Pierre Cardin. Błyskawiczny rozwój kariery pozwolił Cavallemu otworzyć własny dom haute couture już w 1972 r. w Saint Tropez.

Roberto Cavalli - kreacja na czterdziestolecie

Roberto Cavalli - kreacja zaprojektowana na czterdziestolecie istnienia marki

Obecnie projektant posiada butiki w ponad 50 krajach, a jego kreacje rozpoznawane są na całym świecie dzięki charakterystycznemu stylowi, jaki Cavalli prezentował od samego początku twórczości. Jego kreacje są smukłe i zwiewne, jakby szyte po to, by prezentować je na wietrze, wówczas okazują cały swój dynamizm kroju, często zdobią je motywy zwierzęce i patchworkowe połączenia różnych tkanin i skór.

Nazwiskiem projektanta sygnowane jest kilka linii odzieży i akcesoriów, w tym główna linia: Roberto Cavalli oraz powstała w 1998 r. linia młodzieżowa Just Cavalli. Pierwsza z nich emituje perfumy przeznaczone dla osób dojrzałych, kompozycje eleganckie i zmysłowe, w tym damskie wody perfumowane: Roberto Cavalli (2004), Oro (2005), Serpentine (2006) i męskie wody toaletowe: Roberto Cavalli Man (2004), Roberto Cavalli Black (2007). Druga linia prezentuje lekkie i fantazyjne wody toaletowe damskie: Just Cavalli Her (2004), Just Cavalli Pink (2006) i I Love Just Cavalli Her (2010) oraz męskie: Just Cavalli Him (2004), Just Cavalli Blue (2006) i I Love Just Cavalli Him (2010).

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Roberto Cavalli, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Roberto Cavalli – Just Cavalli Blue
  2. Roberto Cavalli – Serpentine EDP
  3. Roberto Cavalli – I Love Just Cavalli Him
  4. Roberto Cavalli – I Love Just Cavalli Her
  5. Roberto Cavalli – Just Cavalli Her

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU