logologo

Masakï Matsushïma

Masakï Matsushïma

„Moda często przenika się ze sztuką. To, co wyrażam jako projektant mody, jest bardzo bliskie sztuce konceptualnej.”
Masakï Matsushïma

Japoński projektant mody Masakï Matsushïma nauki pobierał w prestiżowym tokijskim Bunka Fashion College, u najlepszych mistrzów w branży, takich jak Issey Miyake i Tokio Kumagai. Własny dom mody, Masakï Matsushïma International, założył w 1992 r. Działalność zainaugurował pokazem pierwszej w pełni autorskiej kolekcji w Tokio. Pokaz okazał się wielkim wydarzeniem w świecie mody i otworzył Masakiemu drzwi na paryskie salony. Już dwa lata później projektant wylansował kolejną markę: Masakï Paris. Od tego czasu prezentuje kolekcje na najważniejszych pokazach mody w Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku i Tokio, a przez znawców z branży uznawany jest za trendsettera.

Masakï Matsushïma osobiście projektuje flakony i zarysowuje koncepcje kompozycji zapachowych perfum emitowanych przez obydwie jego marki. Pod egidą pierwszej z nich, Masakï Matsushïma International, obecnie już nienależącej do Masakiego, ukazały się linie Mat i M. Druga marka, Masakï Paris, wciąż zarządzana przez projektanta, wyemitowała dotychczas takie bestsellery jak Masakï/Masakï, SUu…, Art by Masakï i Masakï Fluo.

Obydwie perfumeryjne marki Masakiego zrzeszone są we francuskiej grupie Panouge (akronim od pełnej nazwy: Parfums Nouvelle Generation, pol. perfumy nowej generacji).

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Masakï Matsushïma, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Paris Hilton – Just Me
  2. Oscary branży perfumeryjnej – zagłosuj w FiFi Awards 2010
  3. Paris Hilton – Paris Hilton
  4. Allessandro dell’Acqua
  5. Masakï Matsushïma – Mat Le Rouge

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU