logologo

Byblos

Byblos

Byblos to nie tylko marka czy organizacja. To idea. Stworzył ją w 1973 r. w Weronie kolektyw projektantów i artystów różnych dziedzin, pochodzących z różnych stron świata, głęboko natchnionych duchem przyszłości. Dwie podstawowe wartości zrzeszonych w  Byblosie to młodość i innowacyjność – w każdej dziedzinie: modzie, designie użytkowym, architekturze, fotografii, rzeźbie, malarstwie czy sztuce performance’u. Dyrektorem artystycznym organizacji jest włoski projektant mody i architekt wnętrz Manuel Facchini.

Afiliowana przy departamencie odzieży prêt à porter linia perfum Byblos kreowana jest przez włoski koncern Eurocosmesi. Współpraca obu firm nie jest przypadkowa: laboratoria Eurocosmesi uważane są za jedne z najbardziej innowacyjnych w dziedzinach opracowywania receptur produktów pielęgnacyjnych i komponowania zapachów. „Nosy” Eurocosmesi komponują perfumy dla najlepszych włoskich marek, m.in. Antonio Fusco, Iceberg, Les Copains, Tonino Lamborghini.

Marka Byblos na rynku perfumeryjnym zaistniała po premierze kwiatowo-owocowej damskiej wody perfumowanej Byblos (1990), mieszanki słodkiej, o orientalnym odcieniu, ale bardzo subtelnej, idealnej do codziennego noszenia. Duet stworzyła z nią drzewno-owocowa męska woda toaletowa Byblos for Men (1993).

W 1996 r. – na kilka lat przed tym, jak modne stało się komponowanie „monozapachów”, perfum osnutych wokół pojedynczej nuty zapachowej, obecnie lansowane przez takie firmy jak Demeter – Byblos zainaugurował emisję serii tworzonej przez wody toaletowe o nazwach wprost odsyłających do zapachów, które wcielają. W skład monozapachowej linii wchodzą perfumy damskie: Byblos Brezza (bryza), Byblos Cielo (niebo), Byblos Ghiaccio (lód), Byblos Mare (morze), Byblos Musk (piżmo), Byblos Patchouly (paczula), Byblos Sandalo (drzewo sandałowe), Byblos Terra (ziemia), Byblos Uragano (huragan) oraz męska woda toaletowa Byblos Bamboo (bambus).

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Biotherm
  2. Creed – Royal Delight
  3. Waniliowe perfumy męskie: Au Masculin od Lolity Lempickiej
  4. Zanim Gucci Guilty zrobił furrorę, Byblos powiedział już wszystko…
  5. Byblos – Byblos EDP

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU