logologo

Salvador Dali czy DALI? EDP czy EDT? Pierwsze perfumy Salvadora Dalego

Salvador Dali czy DALI? EDP czy EDT? Pierwsze perfumy Salvadora Dalego

Dookoła pierwszych perfum marki Salvador Dali jest sporo zamieszania. Perfumerie radzą sobie, jak mogą, nadając tym perfumom nazwy: Salvador Dali, DALI, Salvador Dali Classique, Dali Femme, Salvador Dali Femme. W każdym przypadku chodzi o jedne i te same perfumy. Skąd takie zamieszanie?

Salvador Dali czy DALI?

Przyczyna jest prosta. Perfumy te są na rynku od 1983 roku. W międzyczasie producent zmienił nazwę zapachu z Salvador Dali na DALI i emitował te same perfumy w różnych kartonikach, z różnymi podpisami.

Salvador Dali Salvador Dali edp

Salvador Dali EDP

Kartoniki ciemnozłoto-czarne, starsze, nie mają nadrukowanej nazwy zapachu. Znajduje się na nich jedynie logo Salvador Dali, które jednocześnie pełni rolę i nazwy zapachu, i nazwy producenta. Na nowszych kartonikach, jasnozłoto-czarnych, pod okienkiem z Afrodytą z obrazu Dalego, widnieje nazwa DALI.

Woda perfumowana czy woda toaletowa?

Salvador Dali DALI perfumy

DALI EDP

Bałagan wprowadza także nazewnictwo stosowane przez producenta. Zamiast stosowanej w całym przemyśle perfum nazwy eau de parfum marka Salvador Dali wprowadziła nazwę parfum de toilette – jest to odpowiednik wody perfumowanej. Wody perfumowane DALI sprzedawane są we flakonach z matowego szkła, o pojemności 100 ml, 50 ml i 30 ml. Wód toaletowych o nazwie Salvador Dali lub Dali już się nie produkuje. Zastąpiły je odrębne perfumy: woda toaletowa  Eau de Dali w białym kartoniku, we flakonie o kształcie identycznym jak EDP.

Salvador Dali Salvador Dali parfum

Salvador Dali Parfum

Czarne usta Dalego

Rzadko spotykane perfumy w czarnym, nieprzezroczystym flakonie, o kształcie identycznym z wodą perfumowaną DALI, to ekstrakt perfum: Salvador Dali Parfum. Produkuje się je we flakonach 7,5 ml oraz 5 ml.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 7.0/10 (16 votes cast)
Salvador Dali czy DALI? EDP czy EDT? Pierwsze perfumy Salvadora Dalego, 7.0 out of 10 based on 16 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

 1. Salvador Dali – Salvador Dali pour Homme
 2. Salvador Dali – ITISLOVE Intense
 3. Salvador Dali – Dalimania
 4. Salvador Dali – Lovely Kiss
 5. Salvador Dali – DALI

Komentarze

2
 1. Dali jest moim najukochańszym zapachem i postanowiłam kupić sobie też skoncentrowane perfumy Dali, ale nigdzie ich nie ma! Gdzie można je kupić? Może podpowiecie Państwo, gdzie szukać?
  A może można u Państwa złożyć takie zamówienie indywidualne na sprowadzenie ich skądś?

 2. Witam!

  Od kilkunastu lat poszukuję perfum Dalego – czarne usta, nie mogę ich niestety nigdzie zlokalizować, może Państwo możecie mi pomóc?! perfumy o fenomenalnym, tajemniczym i pełnym wdzięku zapachu, niepowtarzalne w swoim rodzaju!!!! Pozdrawiam i pilnie czekam na wsparcie w tej kwestii

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU