logologo

Perfumy z feromonami czy afrodyzjaki? Najbardziej zmysłowe perfumy

Perfumy z feromonami czy afrodyzjaki? Najbardziej zmysłowe perfumy

Badania naukowe nie potwierdziły, że feromony syntetyczne mogą mieć działanie zbliżone do feromonów naturalnych. Naukowcy nie potwierdzili nawet istnienia feromonów naturalnych. Mimo to jest coś, co sprawia, że jedne zapachy uważane są za bardziej zmysłowe od innych. A więc czy feromony działają czy to kwestia skojarzeń danych zapachów ze sferą cielesności?

perfumy Paris Hilton Paris HiltonPerfumy z feromonami

Pierwsze perfumy sygnowane nazwiskiem największej kusicielki w show biznesie Paris Hilton, woda perfumowana Paris Hilton, w wykazie nut zapachowych zawierają tajemniczą nutę nazwaną „feromony”. Producenci tłumaczą, że nuta jest połączeniem kilku cząsteczek zapachowych – niewykrywalnym dla ludzkiego zmysłu powonienia, ale mającym działanie stymulujące, zwiększającym atrakcyjność seksualną kobiety. Opinie kobiet używających wody perfumowanej Paris Hilton potwierdzają wyjątkową zmysłowość tych perfum. Ale czy to kwestia dodania do niej syntetycznych feromonów czy odpowiedniego połączenia nut zapachowych tradycyjnie kojarzonych ze zmysłowością?

perfumy Jean Paul Gaultier ClassiquePerfumy orientalne

Opinią rozpalających zmysły cieszą się esencjonalne perfumy orientalne. Black Cashmere, Organza, Shalimar, Obsession, Poison, Opium, Classique – wszystkie mają cechę wspólną: to perfumy z gatunku „gęstych”, „ciężkich”, o mocnym, zdecydowanym zapachu. W każdych z nich wyraźne są nuty żywic, pikantnych przypraw i wanilii. Na tyle silnie stymulują zmysł powonienia, że zdają się rozgrzewać.

perfumy Rochas AlchimiePerfumy z nutami wanilii i piżma

Wanilia, tradycyjnie uważana za afrodyzjak, należy do repertuaru najczęściej poszukiwanych zapachów zmysłowych. Podobnie ciepłe, delikatnie drażniące zmysł powonienia nuty zwierzęce w postaci syntetycznego piżma. W pełnej okazałości rozwijają się w słodkich zapachach wieczorowych: Alchemie, Elixir des Merveilles oraz Lolita Lempicka. Oryginalne połączenie nut wanilii i piżma znaleźć można w zapachu należącym do ścisłej czołówki perfum z opinią stymulujących seksualnie: BOSS Intense. W sercu kompozycji gra nuta zwana kwiatem wanilii: intensywnie waniliowa, ale nie słodka, raczej żywiczna i pikantna, o właściwościach rozgrzewających.

perfumy Ralph Lauren RalphPerfumy z nutami różowego pieprzu i upojnych kwiatów

Hitem perfum komponowanych w ostatnich latach jest nuta różowego pieprzu: słodka i pikantna jednocześnie, nadająca trójwymiarowości gęstym akordom upojnych kwiatów-afrodyzjaków: osmantusa, tiare, frangipani, champaca, jaśminu. Znaleźć ją można w wielu nowoczesnych kompozycjach, ale najsilniej rozwija swe odurzająco zmysłowe właściwości w wodach perfumowanych Beautiful Love, Euphoria oraz w wodzie toaletowej Ralph.

perfumy Charles Jourdan The ParfumPerfumy z nutami cashmeranu

Syntetyczna nuta zapachowa zwana cashmeran ma intensywnie piżmowo-ziołowy zapach. Nie sposób o niej nie wspomnieć, mówiąc o perfumach ciepłych i „gęstych”, zmysłowych do granic możliwości. Zawiera ją klasyka „cielesnych” zapachów: Kenzo Jungle L’Elephant, The Parfum oraz Alien. Nuta cashmeranu jest nadzwyczaj intensywna, do gustu przypadnie amatorom ciężkich zapachów. Najprościej opisać ją można jako zestawienie zapachów żywicy sosnowej, rozgrzanego piżma, przypraw korzennych, świeżych ziół i marmolady jabłkowej.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 5.0/10 (4 votes cast)
Perfumy z feromonami czy afrodyzjaki? Najbardziej zmysłowe perfumy, 5.0 out of 10 based on 4 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Jak pachnie Burberry Body? Najbardziej wyczekiwane perfumy Burberry
  2. Które nuty zapachowe najlepiej działają na płeć przeciwną? Perfumy z nutami zwierzęcymi
  3. Oscary branży perfumeryjnej – zagłosuj w FiFi Awards 2010
  4. Paris Hilton – Just Me
  5. Paris Hilton – Paris Hilton

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU