logologo

Które nuty zapachowe najlepiej działają na płeć przeciwną? Perfumy z nutami zwierzęcymi

Które nuty zapachowe najlepiej działają na płeć przeciwną? Perfumy z nutami zwierzęcymi

Z doświadczeń czytelników naszego bloga, którzy wzięli udział w ankiecie Które nuty zapachowe najlepiej działają na płeć przeciwną?, wynika, że najlepszym afrodyzjakiem są nuty zwierzęce. Na drugim miejscu znalazły się nuty typowe dla zapachów orientalnych. To nie przypadek. Piżmo, ambra, cybet, kastorem, kawior najczęściej pojawiają się w składzie ciepłych, słodko-pikantnych i balsamicznych kompozycji orientalnych oraz cięższych mieszanek szyprowych. By ułatwić Wam poszukiwania zapachów uwodzących z siłą feromonów, przygotowaliśmy zestawienie: najpopularniejsze perfumy damskie z nutami zwierzęcymi.

Perfumy z nutami zwierzęcymi

Nie od dziś perfum używa się jako afrodyzjaków. Autorzy pierwszych kompozycji zapachowych wiedzieli, co im potrzebne: rozgrzewające substancje zawierające „to  coś” (dziś nazywa się to feromonami), rozpalające zmysły – nuty zwierzęce.

Womanity Thierry MuglerKawior

Nuta kawioru to hit 2010 roku. Po raz pierwszy, i jak dotychczas jedyny, użył jej Thierry Mugler w kompozycji wody perfumowanej Womanity. Jest kunsztowną konstrukcją akordów pozornie nie do połączenia: słodkich i słonych, przy czym ma nadzwyczaj ciepłą tonację. Przypomina połączenie nut ambry z akcentami morskimi i słodkich owoców.

Perfumy damskie z nutą kawioru:

Thierry Mugler – Womanity

Chloe Eau de Fleur Lavande perfumyAmbra

Ambra, substancja wydalana przez wieloryby, swym gorzko-słonym aromatem przypomina woń owoców morza: ostrych, zmysłowych, rozgrzewających. Niekiedy wpada w tonację zapachu skóry rozgrzanej słońcem. Kompozycjom orientalnym dodaje morskiej świeżości. Wprowadza drugie dno odbijające od nut balsamicznych i drzewnych.

Perfumy damskie z nutą ambry:

Bulgari – BLV II

Chloé – Eau de Fleur Lavande

Hermès – Elixir des Merveilles

Jil Sander – Jil

Lanvin – Jeanne Lanvin

Stella Mc Cartney – Stellanude

perfumy Boucherom FemmeCybet

Cybet to zawierająca feromony wydzielina gruczołów drapieżnych cybetów, które obecnie są pod ochroną, więc woń cybetu odtwarza się syntetycznie – z największą dbałością o odtworzenie jego rozgrzewającego charakteru. Cybet ma słodko-ostry zapach przypominający nieco ciepły miód. Doskonale utrwala aromat perfum i rozgrzewa zmysły.

Perfumy damskie z nutą cybetu:

Boucheron – Boucheron Femme

Caron – Parfum Sacre

Chanel – Coco

Dior – Diorissimo

Estée Lauder – Knowing

Guerlain – Jardins de Bagatelle

Lancôme – Magie Noire

Laura Biagiotti – Roma

Sonia Rykiel – Le Parfum

Versace – Blonde

Yves Saint Laurent – Y

perfumy Givenchy YsatisKastoreum

Naturalne kastoreum to wydzielina gruczołów bobra o dużej zawartości feromonów. Ma olbrzymią moc, silnie stymuluje zmysł powonienia. Pachnąc kastorem, nie sposób przejść niezauważonym. Współcześnie kastorem jest bardzo rzadkim składnikiem perfum. Jego czasy świetności to głównie lata osiemdziesiąte, gdy królowały wieczorowe zapachy szyprowe z aldehydowym ostrzem. Dziś wraca moda na perfumowy oldschool. Czas odkurzyć zapomniane flakoniki!

Perfumy damskie z nutą kastoreum:

Balmain – Jolie Madame

Balmain – Miss Balmain

Givenchy – Ysatis

Grès – Cabochard

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Które nuty zapachowe najlepiej działają na płeć przeciwną? Perfumy z nutami zwierzęcymi, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Rodziny zapachowe perfum
  2. Perfumy z nutami czekolady
  3. Nuty zapachowe – trendy 2010
  4. Perfumy z nutami wiśni – propozycje
  5. Nuty zapachowe

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU