logologo

Jak wyglądają testery perfum?

Jak wyglądają testery perfum?

Flakony

Flakony testerów kształtem i kolorem nie różnią się od buteleczek zwykłych perfum. Jedyna różnica to dodawana przez producenta informacja o tym, że dany produkt jest testerem. Umieszcza się ją na froncie, z tyłu lub na spodzie flakonu w postaci nadruku na szkle flakonu czy na metalowym atomizerze lub w postaci dodatkowej naklejki z napisami w wielu językach: tester, demonstration, probador, demonstrador.

Dior Hypnotic Poison tester nuty zapachowe

Na testerze Hypnotic Poison Diora nadrukowano wykaz nut zapachowych

Niekiedy napis „tester” jest prawie niewidoczny, wydrukowany na etykietce zawierającej informację o składzie chemicznym perfum. Niektórzy producenci, np. Lolita Lempicka, dbając o estetykę flakonów, dodają do nich jedynie kartonową zawieszkę z napisem: demonstration, którą można zdjąć i tester będzie nie do odróżnienia od zwykłych perfum.

Coraz częstszym zwyczajem producentów jest podawanie na flakonie testera wykazu nut zapachowych. Np. marki Chanel i Dior nadrukowują go z tyłu flakonu, Burberry zamieszcza go jako dodatek obok informacji o składzie chemicznym perfum, a Lolita Lempicka podaje go na kartonowej przywieszce.

Korki

Większość testerów nie ma korka. W kartonowym opakowaniu ich atomizery zabezpieczane są plastikowym lub kartonowym rulonem. W niektórych testerach ozdobne korki zastępowane są korkami z białego plastiku, np. w Euphorii Calvina Kleina.

Chanel Chance Eau Fraiche porownanie

Tester i wersja podstawowa Chanel Chance Eau Fraiche są nie do odróżnienia, w testerze brakuje jedynie korka

Ale zdarzają się wyjątki, np. tester Miss Dior Cherie zachowuje swój piękny korek ozdobiony wstążką, tester Shiseido Zen także ma swój masywny żółty korek. Brak korka nie musi być problemem: jeśli planujesz zakup perfum identycznych jak te, których używasz teraz, kończąc flakonik, nie wyrzucaj korka – przyda się, gdy będziesz kupować tester. Perfumy, które mają metalowe atomizery zintegrowane ze szklanym flakonem, w wersjach testerowych wyglądają identycznie, np. Eternity marki Calvin Klein czy Echo Woman od Davidoffa. Testery marki Davidoff generalnie są bardzo trudne do odróżnienia od zwykłych perfum, ponieważ napis „tester” na większości produktów jest niemal niewidoczny lub w ogóle się go nie umieszcza.

Calvin Klein Eternity Summer for Men 2010 tester

Tester CK Eternity Summer Men od zwykłego Eternity Summer nie różni się niczym prócz kartonowego opakowania

Kartonowe opakowania

Kartonowe opakowania to najbardziej rzucająca się w oczy różnica między testerami i zwykłymi perfumami. Służą jedynie do ochrony szklanego flakonu przed uszkodzeniem, a nie do ozdoby, dlatego testery pakowane są w zwykłe tekturowe pudełeczka: białe lub w kolorze tektury falistej. Wielobarwne ozdobniki zastępowane są zwykłymi czarnymi nadrukami, niekiedy na kartonikach nie ma żadnego nadruku lub jest tylko naklejka z informacją o producencie i nazwie perfum.

Nie daj się oszukać!

Mity na temat odmiennego wyglądu testerów bywają wykorzystywane przez nieuczciwych sprzedawców podróbek perfum. Nie daj się oszukać! Kupuj tylko w perfumeriach cieszących się dobrą opinią, oferujących jedynie markowe produkty.

Zdjęcia i opisy testerów perfum

Jeżeli zainteresował Cię któryś zapach z oferty testerów perfumerii Kokai.pl, napisz o tym w komentarzu do tego wpisu – opublikujemy artykuł na temat wybranego przez ciebie testera. Testery perfum DAMSKICH oraz MĘSKICH w Kokai.pl.

Mity na temat zapachu testerów perfum

Zapach testerów i zwykłych perfum nie różni się niczym. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu Testery perfum – prawdy i mity.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 7.8/10 (23 votes cast)
Jak wyglądają testery perfum?, 7.8 out of 10 based on 23 ratings

Wpisy o podobnej tematyce:

 1. WielkaNOC = MAŁE ceny w perfumerii Kokai.pl. Perfumy w promocji
 2. Salvador Dali czy DALI? EDP czy EDT? Pierwsze perfumy Salvadora Dalego
 3. Ekstrakty perfum – kiedy i jak stosować? Gdzie szukać?
 4. „Spadaj, zimo!” – promocja na perfumy i testery w perfumerii Kokai.pl,
 5. Testery perfum – prawdy i mity

Komentarze

16
 1. Hmm..zastanawiam się jak powinien wyglądać tester Narciso Rodriguez For Her edp, zakupiłam takowy i niepokoi mnie nierówny kształt buteleczki, brak tekturkowego opakowania..buteleczka różni się w dokładności wykonania od poprzednio zakupionych perfum nie będących testerem.

 2. Droga Kate,
  testery Narciso Rodriguez For Her EDP nie różnią się niczym od zwykłych Narciso Rodriguez For Her EDP. Rozlewane są do tych samych szklanych flakonów i mają ten sam plastikowy korek. Z tyłu flakonu naklejona jest mała kwadratowa naklejka z napisem „demonstration tester”. Jedyne, co nie powinno budzić Twoich wątpliwości, to brak kartonowego pudełka. Nasze testery kupowane są od producenta i też nie mają kartonika. Do transportu zabezpiecza się je folią bąbelkową.
  Niestety, chyba czas skontaktować się z nieuczciwym sprzedawcą…
  Załączamy zdjęcia oryginalnego testera perfum Narciso Rodriguez For Her.
  Kokai.pl
  Narciso Rodriguez for Her EDP tester front
  Narciso Rodriguez for Her EDP tester tył

 3. Zakupiłam w Kokai.pl wodę perfumowaną Guerlain Idylle – tester.

  Flakon testera, tak jak w przypadku większości testerów, nie posiada korka. Natomiast zdjęcie przy produkcie – zdjęcie flakonu z korkiem – może wprowadzać w błąd. I chociaż nie ma takiej praktyki, sugerowałabym rozważenie możliwości umieszczania przy testerach realnych zdjęcia flakonów – z korkami lub bez.

  Co Państwo na to? Realne zdjęcia są-li realne?

  Pozdrawiam :)
  evi

 4. Evi,
  tu zaczyna się kłopot: w zależności od partii testerów, jaką wypuszcza na rynek producent, niektóre testery tego samego zapachu np. mają korek, a inne nie. Mogłoby powstać straszne zamieszanie.
  Ale w odpowiedzi na Twoją, bardzo słuszną, sugestię, już zamieszczamy przy wszystkich testerach informację, że wygląd niektórych testerów różni się od wyglądu wersji nietesterowych.
  Koniecznie odzywaj się, jeśli będziesz miała jakieś sugestie!
  Pozdrowienia!
  KOKAI.PL

 5. Poproszę-jean paul gaultier le male.
  ;)

 6. Chciałabym zapytać się o tester wody perfumowanej Elle YSL. z przeczytanych artykułów wyciągam wniosek, że nie ma potrzeby obawiać się o gorszą jakość testera, mniej trwały czy intensywny zapach w stosunku do zwykłych perfum – jedyny problem stanowi brak korka i ozdobnego opakowania? w związku z tym czy tester Elle woda perfumowana 90ml posiada korek?

 7. Sebastianie,
  tester JPG Le Male od wersji nietestowej różni się 2 rzeczami:
  1. Na atomizerze nie ma tej malutkiej metalowej zawleczki.
  2. Jego opakowanie jest kartonowe, białe, z czarnymi nadrukami analogicznymi do tych, jakie są wytłoczone w metalowej puszce wersji nietestowych.
  I oczywiście na testerze Le Male jest mała naklejka z napisem „tester”. Generalnie poza brakiem malutkiej zawleczki flakon zwykłej wersji i testera Le Male jest identyczny.
  Pozdrowienia!

 8. Eliee,
  jest tak, jak mówisz. Flakon testera YSL Elle jest identyczny jak flakon wersji nietestowej – poza korkiem, którego brak. No i kartonik nie jest kolorowy.
  Pozdrawiamy!

 9. Chciałabym wiedzieć coś o DKNY golden tych nowych :)

 10. Witam mógłbym prosić o dokładne zdjęcie perfum Ferrari Red 125ml w wersji tester?Będę bardzo wdzięczny;)

 11. kupiłam terster Versace Yellow Diamond.Był zapakowany w opakowanie zastępcze tzn w kartonik z naklejoną kartką z nazwą wody,która przykrywała napis Vescace Bright Cristal tester. Pod spodem flakonu był numer(czarne cyferki), po potarciu palcem..znikły.Poza tym zaklejka jast tylko z tyłu, pod spodem nie ma żadnej. Zapach jest niestety nietrwały.Podróba,prawda??

 12. Witam. Mam zamiar kupić tester LACOSTE L.12.12 GREEN, chcialem zapytac jak wygląda tester i czy ten jest oryginalny
  http://allegro.pl/lacoste-l12-12-vert-100-ml-edt-tester-i2008407296.html

 13. Witam
  Mam pytanie odnośnie testera Dolce&Gabbana light blue, dostałem go od żony , na spodzie jest taki tekst „MADE N UK” patrzyłem w perfumeriach i tam jest napis poprawny tzn. „MADE IN UK” . czy możliwe jest , że jest to jakaś podróbka???

 14. Givenchy Play For Her ? :)

 15. Chciałam zapytać jak wyglada tester eskady
  Oecen laguna kupiłam ja na i perfumy pl i zastanawiam sie czy są oryginalne . Maja nakretke chociaż jest plastikowa

 16. witam, jak wyglada tester Dior Hypnotic Poison????czy musi obowiazkowo miec nuty zapachowe na butelce?? i czy jest napisane na butelce tester not for sale??prosze o pomoc

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU