logologo

Aromaterapia kontra leki

Aromaterapia kontra leki

Starannie dobrane przez aromaterapeutę i konsekwentnie stosowane wedle jego zaleceń olejki eteryczne mogą wykazywać efektywniejsze działanie profilaktyczne i lecznicze w niektórych stanach chorobowych. Dwie choroby najlepiej zbadane pod kątem aromaterapii to reumatyzm i astma.

Astma i reumatyzm

Wedle badań południowokoreańskich farmakologów z Hoseo University w Asan eugenol (organiczny związek zapachowy o przyjemnej woni goździków, obecny w goździkach i cynamonie), a także olejki z himalajskiego cedru oraz aminka egipskiego (Ammi visnaga), choć nie powstrzymają trwającego ataku astmy, lepiej przeciwdziałają jego wystąpieniu niż tradycyjnie stosowane leki przeciwobrzękowe. Z kolei naukowcy z indyjskiego L.M. College of Pharmacy w Ahmedabad odkryli, że od setek lat znane indyjskiej medycynie ludowej olejki z liści kurkumy i korzenia cypriolu (Cyperus scariosus) mają działanie podobne do otrzymywanych syntetycznie przeciwzapalnych leków steroidowych: kortyzonu i hydrokortyzonu. A w przeciwieństwie do leków aromaterapia olejkami eterycznymi pochodzenia naturalnego nie ma efektów ubocznych. Oczywiście jeśli olejki stosuje się wedle zaleceń aromaterapeuty. Badania naukowe stwierdzają, że olejki eteryczne nie są obojętne dla organizmu i nieprawidłowe ich stosowanie może spowodować więcej szkód niż korzyści.aromaterapia kontra leki

Leczenie innych chorób

Zastosowanie aromaterapii w leczeniu reumatycznych stanów zapalnych stawów i profilaktyce astmy to nie wszystko. Aromaterapii doskonale znane jest również przeciwzapalne działanie krwawnika pospolitego i imbiru, rozkurczowe działanie rumianku czy łagodzenie objawów opryszczki przez olejek z drzewa herbacianego oraz cała gama olejków likwidujących infekcje. Współcześnie aromaterapia święci największe tryumfy dzięki pozytywnemu wpływowi olejków cytrusowych na złe samopoczucie psychiczne. Poprawianie sobie nastroju inhalacjami, masażami, okładami z nasączonych kompresów i kąpielami z dodatkiem olejków eterycznych to nie tylko moda, to styl życia.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Wpisy o podobnej tematyce:

  1. Rodzaje perfum: parfum – eau de parfum – eau de toilette – eau de Cologne – eau fraîche
  2. Ciąża i zapachy
  3. Oryginalna receptura wody kolońskiej: Jean Marie Farina Extra Vieille marki Roger & Gallet
  4. Jak działa aromaterapia?
  5. Aromaterapia i samopoczucie psychiczne

Skomentuj

logo
logo
Powered by THEY.PL | Designed by ORTOGRAFIKA.EU